Novinky

Knižní festival LITERARTURA

Zveme vás na devátý ročník knižního festivalu LITERARTURA 2018, tentokrát s podtitulem „Máme rádi zvířata“.

Od malička se dětí ptáme, jak dělá pejsek nebo kočička. V postýlce usínají se svými plyšovými zvířátky a oblíbenými hrdiny dětských knížek jsou zase zvířátka. Proto je děti mají tak rády. Zvířata se stávají jejich kamarády a parťáky, se kterými prožívají velká dobrodružství. Zvířata mluví, jednají a jsou svým dětským přátelům velkou oporou.

Knížky o zvířatech byly populární už u našich babiček a prababiček. Ty četly knížky o Bílém tesákovi, o Grizzlym nebo o kocouru Mikešovi. Dnes mají děti nové hrdiny, kterými jsou zvířecí kamarádi malých čarodějů v knížkách o Harrym Potterovi, zrzavý milovník lazaní, kocour Garfield nebo prasátko Peppa. Ale vůbec není na škodu jim některé starší zvířecí kamarády připomenout.

A právě oblíbené knížky o zvířátkách a spoustu dalších dětských knih najdete na pultu našeho festivalového knihkupectví v -1. patře DBK. Letošní ročník přináší i několik novinek, jako je např. knižní bazar nebo den s anglickými knížkami pro děti a samozřejmě oblíbené dětké workshopy.

Literartura 3

Zpět na seznam novinek