» DBK

Novinky

LITERARTURA 2019

Zveme vás na 10. ročník knižního festivalu LITERARTURA 2019, tentokrát s podtitulem "Vzhůru do světa"!

Cestování je jeden z nejlepších dárků, jaké můžete svým dětem dát. Můžete jim ukázat věci a zprostředkovat zážitky, se kterými se ve svém životě ještě nesetkaly. Podle vědců děti cestování intenzivně vnímají od 5 let. Jedná se o věk, kdy začínají více spolupracovat a komunikovat se svým okolím. Mají už dobře vyvinutý jazyk, takže mohou pokládat dotazy a zapojit se do konverzace o daném výletu, což ji pomáhá si vzpomínku v paměti lépe uchovat. Cestování vytváří skvělý základ pro osvojování dovedností, které doma nezískají. Děti se naučí, jak se vypořádat s cizím prostředím, jak se domluvit s neznámými lidmi a jak je důležité umět alespoň základy cizího jazyka. Ať už vyrážíte s dítětem na výlet k babičce, nebo na dovolenou k moři, určitě ho velmi potěší, když se zapojí i do příprav na cestu a bude mít zabalený svůj vlastní kufřík. Příprava na cestu je pro děti dobrým tréninkem a také zábavou. Můžete například vytisknout seznam věcí, které je třeba zabalit, a nechat děti při skládání do kufru odškrtávat ze seznamu jednotlivé položky, aby se na nic nezapomnělo. Nemusíme snad ani připomínat, že v žádném batůžku by neměla chybět knížka, která je při každé cestě zdrojem zábavy a taky poučení.

A právě takové knížky najdete na pultu našeho festivalového knihkupectví v -1. patře. Vypravíme se vzhůru do světa dětské literatury, procestujeme téměř celý svět a společně se naučíme i trochu anglicky.  Ani letošní roční se neobejde bez zajímavých hostů. Nenechte si ujít náš doprovodný program.

 

Zpět na seznam novinek

Vaše soukromí = naše záležitost

Vaše soukromí je pro nás důležité, a proto bychom vás rádi informovali o aktualizované verzi dokumentu o ochraně osobních údajů Klikněte zde

x
Odesláním e-mailové adresy souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle
podmínek DBK Praha
Zavřít